Hakkımızda

Özgün Ahşap Mimarisi ve Konumu ile
Mudanya Armistis Hotel

Armistis Hotel; Mudanya’nın tarihi dokusu ve kültürel varlıklarına bir yenisini daha kazandırmak, bölgede artan turizm faaliyetlerine katkıda bulunmak amacıyla Mütareke Mahallesi, 1. Ünlü Sokak’ta bulunan tarihi ahşap yapının, hotel konseptinde aslına uygun şekilde projelendirilip yeniden inşa edilmesiyle hizmete başlamıştır.

20. yüzyıl başlarına ait geleneksel Osmanlı mimarisini yansıtan ve 2. derece tarihi eser niteliği taşıyan ahşap konstrüksiyonlu bu özel yapı daha önceki yıllarda, yağhane olarak kullanılmıştır. 90’lı yılların ortalarında ise rövöle çizimleri yapıldıktan sonra tamamen yıkılmıştır. 2013 yılı ekim ayında başlayan projelendirme süreci, 2016 yılı Mart ayında tamamlanmış ve ortaya çıkan bu yeni yapı Armistis Hotel adı altında misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

Mütareke anlamına gelen “Armistice” kelimesinden esinlenerek yola çıkan Armistis Hotel, tarihi ahşap dokusunu modern, konforlu odalarıyla harmanlayarak konuklarına kapılarını açıyor. Misafir odaklı, kaliteli hizmet anlayışını benimseyen tesis, Mudanya’daki konaklamalarınız için keyifli bir seçenek.

img

Toplam 17 Oda, 36 yatak kapasitesi ile geçmişin izlerini geleceğe taşıyan, ahşap mimarisi ile ön plana çıkan ve modern ekipmanlarla donatılan Armistis Hotel’de zevkle konaklayacak kendinizi evinizde hissedeceksiniz.